Afbeelding

Pixabay
Pixabay
In de Nederlandse taal gebruiken we ‘s en –s in het meervoud en om een bezit aan te tonen. Maar wanneer gebruik je nou wel een apostrof en wanneer plak je de s aan het woord vast? Ons dagelijkse contact met de Engelse taal maakt dit nog eens extra lastig. De uitleg hieronder biedt opheldering.
Bij een bezitsvorm geldt dat de s in de meeste gevallen aan de naam vastgeschreven wordt.
Voorbeelden:
’S wordt gebruikt als de laatste lettergreep op een enkele, heldere a, i, o, u of y eindigt, of op een enkele e die als [ee] klinkt. Op deze manier wordt de klank van deze laatste lettergreep niet veranderd.
Voorbeelden:
Na een naam die op een hoorbare sisklank eindigt komt alleen een apostrof.
Voorbeelden:
Schrijf je nu vrijblijvend in en krijg iedere dinsdag:
✅ Schrijfoefeningen en inspiratie
✅ Tips voor beginnende & gevorderde schrijvers
✅ Taaltips om beter te leren schrijven
✅ Het laatste nieuws over uitgeverijen
✅ De nieuwste schrijfwedstrijden
Ja, ik ontvang graag de nieuwsbrief!
Bij woorden die eindigen op een enkele, heldere klinker a, i, o, u of y komt ‘s. Deze geeft aan dat de klinker lang is en zo voorkom je een verkeerde uitspraak.
Voorbeelden:
Aan woorden die op meerdere klinkers of een klinker met een accent aigu eindigen, wordt de s vastgeplakt.
Voorbeelden:
Bron: Onze Taal
In deze serie geven we je aan de hand van schrijfadviezen van ervaren auteurs en heel veel oefeningen een goede basis. Meld je nu aan om alle afleveringen in deze serie te lezen!
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.
Vorig jaar verscheen haar eerste dichtbundel, en nu schrijft ze dit jaar het Boekenweekgedicht. Ze vertelt meer over haar poëtische stijl en de plek van poëzie in Nederland.
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.