Afbeelding

Brenda van Es organiseert schrijfretraites in Andalusië voor mensen die hun levensverhaal willen schrijven, maar haar workshop op de Schrijven Magazine Schrijfdag bevatte nuttige tips voor iedereen die moeite heeft om de kern van een schrijfproject te vinden.
Tijdens de workshop zette Brenda van Es de stappen op een rijtje die nodig zijn om met een solide basis aan je boek te beginnen:
Een plan als dit hoeft niet beperkend te zijn, integendeel: het kan juist een leidraad geven waarin je vervolgens je creativiteit beter kwijt kan.
Door de workshop heen werd ook steeds het publiek aan het werk gezet. De vele aanwezigen die aan een boek werkten, kregen de opdracht om de essentie van hun verhaal in één woord samen te vatten. Vervolgens werd iedereen uitgenodigd om in drie minuten een verhaal te schrijven bij een foto van een jong getrouwd stel en hun (vermoedelijke) familie. De resulterende teksten waren zeer gevarieerd, met een belangrijke overeenkomst: alle schrijvers waren op zoek gegaan naar drama. Later benadrukte Van Es dat het drama en het verlangen de sleutel zijn om je verhaal interessant te maken en het 'en toen, en toen'-effect te voorkomen.
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindenboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!
In deze serie geven we je aan de hand van schrijfadviezen van ervaren auteurs en heel veel oefeningen een goede basis. Meld je nu aan om alle afleveringen in deze serie te lezen!
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.
Vorig jaar verscheen haar eerste dichtbundel, en nu schrijft ze dit jaar het Boekenweekgedicht. Ze vertelt meer over haar poëtische stijl en de plek van poëzie in Nederland.