Afbeelding

Afbeelding door Frank Landsbergen
Afbeelding door Frank Landsbergen
Het woord ‘me’ is door het Instituut voor Nederlandse Lexicologie (INL) verkozen tot het meest irritante woord. Bij de verkiezing ‘Weg met dat woord!’ kreeg ‘me’ 30% van de stemmen.
Het gaat hier om de geschreven vorm van ‘me’, als in ‘me broer’ of ‘me auto’: ‘me’ als bezittelijk voornaamwoord dus. Nederlanders en Vlamingen werden eind november door het INL opgeroepen om woorden te nomineren die we in 2016 niet meer willen horen of zien. Tot 1 december stemden 25.000 mensen op een lijst van tien genomineerde woorden.
Op de tweede plek eindigde het woord ‘diervriendelijk vlees’ en op de derde plek ‘plezierjacht’. Andere woorden die in de lijst voorkwamen waren ‘papadag’, ‘participatiesamenleving’ en ‘mensenmens’. De woorden ‘chillen’ en ‘selfie’ eindigden bij de verkiezing onderaan. Opvallend is dat in de voorgaande jaren Engelse woorden meer ergernis opwekten dan dit jaar het geval was.
+ een overzicht van schrijfvakanties! Lees het in het komende nummer van Schrijven Magazine.
Tips van redacteur Peter de Rijk in het komende nummer!
Bestsellerauteur Judith Visser gaat in gesprek met haar redacteur Lisanne Mathijssen.
Dit nummer niet missen? Neem vóór 21 maart 23:59 u. een abonnement dan ontvang je dit nummer!
Hoe kies je een goed perspectief? En welke schrijfstijl past erbij? Kathy Mathys legt het je uit in haar workshop Perspectief en Stijl + handige oefeningen!
Dit nummer niet missen? Neem vóór 21 maart 23:59 u. een abonnement dan ontvang je dit nummer!