Afbeelding

Pixabay
Pixabay
Redacteur Hans de Groot geeft elke twee weken Van Dale taaltips. Deze keer de vraag: 'Is het driemaal of drie maal?'
Je schrijft driemaal aan elkaar vast en zo natuurlijk ook: tweemaal, viermaal, vijfmaal, zestigmaal, honderdmaal, duizendmaal.
Het is dus:
Ik heb je driemaal gebeld maar je nam niet op.
Ook in uitdrukkingen schrijf je geen spatie tussen het telwoord en maal:
Driemaal is scheepsrecht.
Eenmaal, andermaal, verkocht!
Vervang je maal door keer dan komt er echter wel een spatie bij:
Ik heb je drie keer gebeld, maar je nam niet op.
Let op! Er is een uitzondering. In de volgend zin schrijf je wel een spatie in drie maal:
drie maal drie is negen
Schrijf je nu vrijblijvend in en krijg iedere dinsdag:
✅ Schrijfoefeningen en inspiratie
✅ Tips voor beginnende & gevorderde schrijvers
✅ Taaltips om beter te leren schrijven
✅ Het laatste nieuws over uitgeverijen
✅ De nieuwste schrijfwedstrijden
Ja, ik ontvang graag de nieuwsbrief!
Log in op Dikke Van Dale Online en/of Hedendaags Nederlands en krijg binnen no time het juiste antwoord op je taalvraag. Je vindt de betekenis van elk woord in het Nederlands, de juiste spelling, morfologie en (hoorbare!) uitspraak. Ook heb je automatisch toegang tot Synoniemen Online en de Van Dale App voor mobiel en tablet.
Altijd en overal je onlinewoordenboek bij de hand!
Hoe kreeg Geus dit voor elkaar? Ze vertelt het in het komende nummer & geeft tips voor het schrijven van een serie.
Niet veel romans gebruiken de jij-persoon, waarom zou je dat doen? Je leest het in het komende nummer!
Over het vinden van inspiratie, het ontwikkelen van je eigen schrijversstem, en over de ziel van het personage.
De eerste zin is de belangrijkste van je verhaal. Lees de tips + opdrachten in het komende nummer van Schrijven Magazine!
In het komende nummer duiken we in de wereld van de historische roman!