Afbeelding

Of je verhaal nu speelt op de achterbank van een auto of boven in een vuurtoren, zorg ervoor dat de setting tot leven komt en je bent al halfweg. Dat zegt Kathy Mathys in het komende nummer van Schrijven Magazine. Een voorproefje.
Kathy Mathys
Het ene landschap biedt meer dramatische mogelijkheden dan het andere. Kijk maar naar wat auteurs als Jo Nesbø en Annie Proulx of nieuwkomer Emily Ruskovich doen met het decor. Laatstgenoemde schreef Idaho, een roman die zich afspeelt op een geïsoleerde bergtop. Andere delen uit haar debuut zijn gesitueerd in een gevangenis en die laten duidelijk zien dat een setting niet monumentaal hoeft te zijn om te intrigeren.
Wat zijn de voordelen van een grondig uitgewerkt decor? Je leest het in het komende nummer van Schrijven Magazine. Plus oefeningen!
Het komende nummer niet missen, maar nog geen abonnee? Neem vóór maandag 16:00 u. een abonnement.
In het komende nummer duiken we in de wereld van de historische roman!
Over het vinden van inspiratie, het ontwikkelen van je eigen schrijversstem, en over de ziel van het personage.
Niet veel romans gebruiken de jij-persoon, waarom zou je dat doen? Je leest het in het komende nummer!
De eerste zin is de belangrijkste van je verhaal. Lees de tips + opdrachten in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Hoe kreeg Geus dit voor elkaar? Ze vertelt het in het komende nummer & geeft tips voor het schrijven van een serie.