Afbeelding
De C. Buddingh’-prijs wordt elk jaar uitgereikt aan het beste Nederlandstalige poëziedebuut van dat jaar. Dit jaar zijn Matthijs Gomperts, Jonathan Griffioen, Sebastiene Postma en Marieke Rijneveld genomineerd.
De jury bestaat uit Joke van Leeuwen, Arjan Peters en Nachoem Wijnberg. Zij moesten dit jaar uit 21 bundels een keuze maken en de volgende vier kwamen daaruit:
Deze bundels sprongen uit de selectie door hun opvallende onderwerpkeuzes of vorm. De nieuwste dichtgeneratie wordt getekend door bedeesdheid en bijna somberheid. De voorgenoemde nominaties zonderen zich juist af van deze trend.
C. Buddingh was een Nederlandse dichter en prozaïst. Hij is onder andere bekend van zijn gedicht De blauwbilgorgel.
Op 9 juni a.s. zal bekend gemaakt worden wie de uiteindelijke winnaar is tijdens het Poetry International Festival in Rotterdam.
Bron: Stichting Poetry International
In het komende nummer duiken we in de wereld van de historische roman!
Niet veel romans gebruiken de jij-persoon, waarom zou je dat doen? Je leest het in het komende nummer!
Over het vinden van inspiratie, het ontwikkelen van je eigen schrijversstem, en over de ziel van het personage.
De eerste zin is de belangrijkste van je verhaal. Lees de tips + opdrachten in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Hoe kreeg Geus dit voor elkaar? Ze vertelt het in het komende nummer & geeft tips voor het schrijven van een serie.