Afbeelding
Wesley Tingey via Unsplash
Wesley Tingey via Unsplash
Iedere week kun je aan de slag met een nieuwe inspirerende schrijfopdracht. De opdrachten worden om en om uitgeschreven door schrijfcoaches Frank Noë, Yvette Hazebroek, Lizette van Geene, Johanna Müller, Nadine van de Sande, Rachel Kabelaar, Odile Schmidt, Marc Kerkhofs en Mili van Veegh, Anna Strijbos en Martijn Breeman. Iedereen kan meedoen!
Lees hieronder de 455e opdracht, ga naar het forum van Schrijven Online en plaats je verhaal om gratis feedback te ontvangen.
Door Marc Kerkhofs en Mili van Veegh
Vandaag gaan we echt woordkunst beoefenen. De inspiratie hiervoor komt van een aap. Een aap met de naam Dos die ons helaas heeft verlaten. Als hij zich verwaardigde een (zeer onderhoudende) reactie onder je verhaal te plaatsen, dan was je verguld. Een ‘Dos’ onder je verhaal, ja, dat was wel iets. Met andere woorden, Dos siert je.
Dat is ‘een-woorden-poëzie’. Dossiertje > (dossier– siertje). Andere voorbeelden:
En nu jullie! Bedenk een samengesteld woord met dubbele betekenis én geef er de uitleg bij! Het aanscherpen van de verbeelding behoort óók tot het arsenaal van de schrijver, nietwaar?
Je kunt jouw verhaal publiceren op een speciaal onderdeel van het forum. Daar kunnen de schrijfcoaches en andere deelnemers feedback geven op het verhaal. Dat gaat zo:
Let op: je moet een profiel op Schrijven Online hebben om verhalen op het forum te kunnen plaatsen. Klik hier om een nieuw profiel aan te maken.
Hostwriters is het schrijfbureau van Marc Kerkhofs en Mili van Veegh. Zij staan schrijvers bij in de redactie van teksten. Ze geven tevens TWIST uit, het kwartaal eMagazine voor ongewone verhalen, kosteloos te lezen en te downloaden via deze link.
In het komende nummer duiken we in de wereld van de historische roman!
De eerste zin is de belangrijkste van je verhaal. Lees de tips + opdrachten in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Niet veel romans gebruiken de jij-persoon, waarom zou je dat doen? Je leest het in het komende nummer!
Over het vinden van inspiratie, het ontwikkelen van je eigen schrijversstem, en over de ziel van het personage.
Hoe kreeg Geus dit voor elkaar? Ze vertelt het in het komende nummer & geeft tips voor het schrijven van een serie.