Afbeelding

Bijgh & van Ditmar
Bijgh & van Ditmar
Resi Lankester is halverwege de twintig wanneer haar vader zichzelf van het leven berooft. Tien jaar later wordt ze voor haar werk gevraagd een interviewreeks te maken over kinderen van zelfmoordouders. Deze nabestaanden vertellen openhartig over de heftige nasleep van de zelfgekozen dood van hun vader of moeder. Aangemoedigd door die openheid besluit ze haar eigen verhaal en dat van haar overleden vader te reconstrueren.
Door Natasja Bijl
Resi: ‘Nadat ik voor Psychologie Magazine die interviewreeks heb gemaakt, ben ik gaan overwegen of ik mijn verhaal wilde schrijven en of ik het dan voor mezelf wilde houden of daadwerkelijk wilde gaan uitgeven, het wereldkundig wilde maken. Toen ik had besloten dat het dat laatste werd, ben ik op zoek gegaan naar antwoorden over mijn vader, over mezelf, en ook over onze liefdevolle maar complexe relatie.Ik schrijf al mijn hele leven en heb dagboeken vol geschreven, maar er was meer dan die fragmenten. In verhuisdozen vond ik kaartjes en brieven van mijn vader en audio-opnames van gesprekken...'
Dit is een fragment uit een artikel dat zal verschijnen in het winternummer van Schrijven Magazine. Abonnees van Schrijven Magazine krijgen dit nummer omstreeks 13 december in hun brievenbus.
Nog geen abonnee? Meld je aan vóór maandag 2 december 12:00 u., dan krijg je ons winternummer thuisgestuurd!
WORD ABONNEE GEEF SCHRIJVEN MAGAZINE CADEAU
Na de val van Resi Lankester verschijnt in januari 2020 bij uitgeverij Nijgh & Van Ditmar.
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindeboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Vorig jaar verscheen haar eerste dichtbundel, en nu schrijft ze dit jaar het Boekenweekgedicht. Ze vertelt meer over haar poëtische stijl en de plek van poëzie in Nederland.
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.
In deze serie geven we je aan de hand van schrijfadviezen van ervaren auteurs en heel veel oefeningen een goede basis. Meld je nu aan om alle afleveringen in deze serie te lezen!