Afbeelding

Logo Dactylus
Logo Dactylus
De academie Dactylus biedt een eenjarige basisopleiding en vervolgtrainingen voor docenten creatief schrijven. De inschrijving voor de eerste opleiding in oktober 2014 in Amersfoort is inmiddels geopend.
Deze opleiding is bedoeld voor aankomende schrijfdocenten en voor schrijvers die met groepen werken. Deelnemers kunnen erna doorstromen in cursussen en masterclasses en zich specialiseren in genres en doelgroepen. De basisopleiding Docent Creatief Schrijven start in oktober 2014 in Amersfoort.
Bekende schrijvers en ervaren schrijfdocenten verzorgen cursussen en masterclasses over de didactiek van creatief schrijven. Deze cursussen starten in het najaar door het hele land. In het aanbod van 2014 – 2015 onder meer Hoe schrijf ik geschiedenis van Els Kloek en Het begin van Renate Dorrestein.
Dactylus is gespecialiseerd in de didactiek van het leren schrijven in de genres proza, poëzie, literaire non-fictie en autobiografisch schrijven. Dichter en schrijfdocent Margriet van Bebber en gelauwerd jeugdliteratuurschrijver en docent Benny Lindelauf geven de Basisopleiding.
Bekijk de website van Dactylus voor meer informatie.
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindenboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Vorig jaar verscheen haar eerste dichtbundel, en nu schrijft ze dit jaar het Boekenweekgedicht. Ze vertelt meer over haar poëtische stijl en de plek van poëzie in Nederland.
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.
In deze serie geven we je aan de hand van schrijfadviezen van ervaren auteurs en heel veel oefeningen een goede basis. Meld je nu aan om alle afleveringen in deze serie te lezen!