Afbeelding

Vrouwelijke auteurs hebben een handicap. Ze worden minder besproken en vallen minder vaak in de prijzen. Tijd voor actie, vinden twee Noordelijke dagbladen.
Uit de jaarlijkse VIDA count blijkt dat van alle literaire boekrecensies slechts 21 procent betrekking heeft op een boek geschreven door een vrouw.
De Leeuwarder Courant en het Dagblad van het Noorden richten een leesclub op naar aanleiding van de enorme hoeveelheid reacties op de actie ‘Leesvrouwen’ (zie hier en hier). Twintig lezers krijgen de drukproeven van nog te verschijnen romans van een schrijfster en zullen meelezen. In september en oktober komt er extra aandacht voor die schrijfsters in de krant en in november zullen er in de filialen boekhandel Van der Velde in Leeuwarden, Groningen en Drachten drie bijeenkomsten worden georganiseerd met schrijfsters.
De eerste zin is de belangrijkste van je verhaal. Lees de tips + opdrachten in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Over het vinden van inspiratie, het ontwikkelen van je eigen schrijversstem, en over de ziel van het personage.
Hoe kreeg Geus dit voor elkaar? Ze vertelt het in het komende nummer & geeft tips voor het schrijven van een serie.
In het komende nummer duiken we in de wereld van de historische roman!
Niet veel romans gebruiken de jij-persoon, waarom zou je dat doen? Je leest het in het komende nummer!