Afbeelding

Door Vera de Kok - Eigen werk, CC BY-SA 4.0
Door Vera de Kok - Eigen werk, CC BY-SA 4.0
Schrijver, dichter en presentator Wim Brands is overleden. Hij werd 57 jaar. Brands werkte voor de VPRO en heeft meegeholpen aan de schrijfdag van Schrijven Online/Schrijven Magazine.
Brands schreef zelf meerdere dichtbundels. De laatste, ’s Middags zwem ik in de Noordzee, verscheen twee jaar terug. Hij stelde ook bloemlezingen samen, zoals De Nederlandse literatuur van de 21ste eeuw.
Brands was vooral actief op de radio. Hij presenteerde samen met Wim Noordhoek het radio programma De Avonden, maakte wekelijks het interviewprogramma Brands met Boeken op Radio 1 en was op de VPRO te horen met meerdere programma’s over literatuur en filosofie.
Brands heeft ook samengewerkt met Schrijven Online/Schrijven Magazine. Hij heeft meegewerkt aan schrijfcursussen en de schrijfdag.
Vanaf eind maart zou Brands voorlopig afwezig zijn bij zijn boekenprogramma, wegens gezondheidsproblemen. De VPRO ‘zag uit naar zijn terugkeer. Maar hij keert niet terug.’ Uit het door VPRO vrijgegeven persbericht blijkt dat Brands kampte met depressie. Deze depressie dreef hem naar een zelfgekozen einde. ‘De VPRO en literatuurminnend Nederland zullen hem ontzettend missen,’ aldus Karen de Bok, hoofdredacteur van VPRO televisie.
Bron: Tzum
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindenboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!
In deze serie geven we je aan de hand van schrijfadviezen van ervaren auteurs en heel veel oefeningen een goede basis. Meld je nu aan om alle afleveringen in deze serie te lezen!
Vorig jaar verscheen haar eerste dichtbundel, en nu schrijft ze dit jaar het Boekenweekgedicht. Ze vertelt meer over haar poëtische stijl en de plek van poëzie in Nederland.
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.