Afbeelding
Om 10:00 uur gaat de TwitterTale van Schrijven Online van start. Beeld - Josh Semans via Flickr
Om 10:00 uur gaat de TwitterTale van Schrijven Online van start. Beeld - Josh Semans via Flickr
Inmiddels bestaan er zes versies van de TwitterSong, elk geïnspireerd op acht gecombineerde tweets van volgers op Twitter. En zoals Gerhardt schrijft: ‘Hennie Huisman zong eens: er kan er maar 1 de beste zijn.'
De winnaar
Met plezier maken we bekend dat de TwitterSong-versie van singer/songwriter Channah van ’t Riet bekroond is met de eerste plaats. Channah wint een eigen videoclip, gemaakt door videoproducer Paul Maarten Vis, een abonnement op Gonzo (circus) en natuurlijk eeuwige roem. Gefeliciteerd!
De TwitterSong
De TwitterSong begon op 15 februari met een eerste regel van songwriter en gastredacteur Gerhardt. Volgers van @schrijvenonline en @gerhardtmusic konden daarop een tweede regel van de songtekst tweeten met de hashtag #TwitterSong. De beste werd door Gerhardt uitgekozen, waarop volgers een derde zin konden tweeten. De TwitterSong liep van 10:00 tot 17:00 uur, wat resulteerde in een songtekst van acht tweets. Bekijk hier de originele songtekst van de TwitterSong.
Vervolgens verwerkte Gerhardt de songtekst tot een heus nummer. Dit nummer verspreidde hij onder de deelnemers van de TwitterSong-competitie. Andere akkoorden, andere melodie, andere taal; elke deelnemer mocht zijn of haar versie bewerken zoals ze wilden. De nummers werden één voor één op Schrijven Online bekend gemaakt.
Volg deze link om te luisteren naar Channah’s TwitterSong, getiteld: Hold on the wire. Ook de andere TwitterSong versies zijn te beluisteren. Lees meer over Channah op haar website.
De eerste zin is de belangrijkste van je verhaal. Lees de tips + opdrachten in het komende nummer van Schrijven Magazine!
In het komende nummer duiken we in de wereld van de historische roman!
Hoe kreeg Geus dit voor elkaar? Ze vertelt het in het komende nummer & geeft tips voor het schrijven van een serie.
Niet veel romans gebruiken de jij-persoon, waarom zou je dat doen? Je leest het in het komende nummer!
Over het vinden van inspiratie, het ontwikkelen van je eigen schrijversstem, en over de ziel van het personage.