Afbeelding

Bron: Schrijven
Bron: Schrijven
Gisterenavond werd de shortlist voor de ECI Literatuurprijs bekendgemaakt. Het is een van de grootste literaire prijzen in het Nederlandse taalgebied. Op 9 november zal bekend worden wie van de zes auteurs op de shortlist met het bedrag van €50.000 naar huis gaat.
De shortlist voor de ECI Literatuurprijs 2017 is:
Een paar dagen geleden werd al bekend dat er, naast de hoofdprijs, ook een bedrag klaarstaat voor de overige vijf boeken op de shortlist. Deze zullen elk €5.000 ontvangen. Daarmee overtreft het totale prijzengeld van de ECI Literatuurprijs dat van de Libris Literatuurprijs. De hoofdprijs is daar hetzelfde, maar genomineerden ontvangen €2.500.
De ECI Literatuurprijs bestaat pas onder deze naam sinds 2014, toen de boekenwebwinkel ECI de sponsoring op zich nam. Voor die tijd was de winkelketen AKO de sponsor. De AKO Literatuurprijs werd voor het eerst uitgereikt in 1987.
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindenboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.
In deze serie geven we je aan de hand van schrijfadviezen van ervaren auteurs en heel veel oefeningen een goede basis. Meld je nu aan om alle afleveringen in deze serie te lezen!
Vorig jaar verscheen haar eerste dichtbundel, en nu schrijft ze dit jaar het Boekenweekgedicht. Ze vertelt meer over haar poëtische stijl en de plek van poëzie in Nederland.
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.