Afbeelding

Op zondag 15 januari gaat de Schwob-actie van start. In onder andere boekhandels door heel Nederland worden leesclubs georganiseerd, waar ‘vergeten boeken’ centraal zullen staan.
In samenwerking met tien uitgeverijen en honderd boekhandels presenteert Schwob tien uitzonderlijke, vertaalde boeken. Vergeten klassiekers, verborgen pareltjes: alle boeken die steengoed zijn, maar niet zo bekend. Bijvoorbeeld van grote schrijvers uit Hongarije, Polen of Scandinavië. In Amsterdam, Castricum, Eindhoven, Groningen, Haarlem, Haren, Heemstede, Maastricht, Purmerend, Santpoort-Noord en Schiedam kun je op 15 januari zulke meesterwerken komen lezen en bespreken.
De volgende boeken worden besproken op de leesclubs (boek afhankelijk van de locatie):
Kamp – Angela Rohr
De jaren – Virginia Woolf
De ontscheping – Jean Raspail
Trein naar Pakistan – Khushwant Singh
Het purperen land – Edna Ferber
Het verlaten land – Mouloud Mammeri
De rode anjer – Elio Vittorini
De fikser – Bernard Malamud
Het bleekblauwe handschrift van een vrouw – Franz Werfel
McSorley’s wonderbaarlijke saloon – Joseph Mitchell
Ook Het Schrijvershuisje in Lutterzand is één van de locaties van de Schwob-actie. Dit Schrijvershuisje is normaal te huur voor schrijvers, dichters, journalisten, kunstenaars en boekenliefhebbers, maar op 15 januari is het huisje open voor iedereen. Hier wordt het boek Het bleekblauwe handschrift van een vrouw van Franz Werfel besproken. Kaartjes voor deze leesmiddag kosten €7,50 (inclusief koffie/thee en drankje) zijn te bestellen via www.dorineholman.nl.
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindenboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.
Vorig jaar verscheen haar eerste dichtbundel, en nu schrijft ze dit jaar het Boekenweekgedicht. Ze vertelt meer over haar poëtische stijl en de plek van poëzie in Nederland.
In deze serie geven we je aan de hand van schrijfadviezen van ervaren auteurs en heel veel oefeningen een goede basis. Meld je nu aan om alle afleveringen in deze serie te lezen!