Afbeelding

Pixabay
Pixabay
Het onderwerp is de laatste tijd wel later ter sprake gekomen. Six word story’s, schrijven is schrappen en show, don’t tell. Oftewel, inkorten, inkorten en nog eens inkorten. Vandaag een schrijfopdracht die in het thema staat van show, don’t tell.
Show, don't tell
‘Show, don’t tell’ is een typische uitdrukking in de schrijverswereld. We hebben er allemaal wel van gehoord of over gelezen. Hoe werkt het nu precies? een kenmerk is dat je moet proberen de handelingen te omschrijven zonder ze direct te benoemen. Voor een aantal van ons is dit duidelijk, voor een aantal blijven de vraagtekens zich opstapelen.
Op deze video van de Plus reclame, zie je wat ermee bedoeld wordt. Er wordt geen woord gesproken. Het enige wat je hoeft te doen is op de gezichtsuitdrukkingen en de gebaren letten. Probeer deze video eens in woorden om te zetten.
Hoe kreeg Geus dit voor elkaar? Ze vertelt het in het komende nummer & geeft tips voor het schrijven van een serie.
Over het vinden van inspiratie, het ontwikkelen van je eigen schrijversstem, en over de ziel van het personage.
Niet veel romans gebruiken de jij-persoon, waarom zou je dat doen? Je leest het in het komende nummer!
In het komende nummer duiken we in de wereld van de historische roman!
De eerste zin is de belangrijkste van je verhaal. Lees de tips + opdrachten in het komende nummer van Schrijven Magazine!