Afbeelding

Lees hier de nieuwe schrijfdoedel - een korte, wekelijkse schrijfopdracht als tussendoortje. Schrijf jouw verhaal en plaats het op het forum of op Proeflezen voor feedback.
Iedere schrijfdoedel is anders en wakkert op een nieuwe manier je creativiteit aan. Maak vooral gebruik van deze schrijfopdracht als de inspiratie voor je roman of kort verhaal ver te zoeken is, en je even aan iets anders toe bent. Probeer het eens, en je zult merken dat je binnen een mum van tijd weer aan de slag kunt.
De kerstdagen komen er weer aan, dus het is tijd voor een kerst-schrijfdoedel:
Met kerst woedt een zware storm. Huizen zijn ingesneeuwd en het verkeer ligt plat. Schrijf een verhaal van maximaal 500 woorden over hoe jij/jouw personage met kerst opgesloten zit bij je/zijn schoonouders.
Op het schrijfdoedel-subforum kun je jouw verhaal delen. Let bij het publiceren wel op de regels. Heb je behoefte aan feedback, dan kun je jouw stuk op Proeflezen plaatsen.
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindenboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Vorig jaar verscheen haar eerste dichtbundel, en nu schrijft ze dit jaar het Boekenweekgedicht. Ze vertelt meer over haar poëtische stijl en de plek van poëzie in Nederland.
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.
In deze serie geven we je aan de hand van schrijfadviezen van ervaren auteurs en heel veel oefeningen een goede basis. Meld je nu aan om alle afleveringen in deze serie te lezen!