Afbeelding

Willem Elsschot. Beeld - AMVC-Letterenhuis
Willem Elsschot. Beeld - AMVC-Letterenhuis
De inzendingen voor de microschrijfwedstrijd Willem Elsschot zijn gesloten. De redactie zal met plezier de verhalen onder de loep nemen, waarna morgenochtend een longlist van negen verhalen wordt gekozen. Deze verhalen worden gepubliceerd op Proeflezen ter beoordeling, dus houd de site goed in de gaten!
Wat moet je doen?
Schrijf een verhaal van maximaal 200 woorden in de stijl van Willem Elsschot. Stuur het verhaal in voor 2 april, 18:00 uur naar frank@schrijvenonline.org. Lees hier een fragment het werk van Elsschot.
De beoordeling
Voor deze microschrijfwedstrijd keert de redactie zich tot de community. Uit de ingezonden verhalen kiest de redactie een longlist van negen verhalen. Deze zullen wij op 3 april op Proeflezen aanbieden ter beoordeling. Forumleden kunnen dan tot en met 16 april (18:00 uur) stemmen op de verhalen. De drie verhalen met de meeste stemmen, winnen. De winnaars zullen op 17 april bekend worden gemaakt op Schrijven Online.
Wat kun je winnen?
De drie winnaars ontvangen het Verzameld Werk van Willem Elsschot, ter waarde van €34,95. Ook worden de winnende verhalen op een later tijdstip gepubliceerd op Schrijven Online óf in Schrijven Magazine.
Over Willem Elsschot
Willem Elsschot (1882 - 1960) was een Vlaams romanschrijver en dichter. Zijn sobere werk, waarmee hij begon in Rotterdam, stond bekend omdat het buiten de indertijd gangbare literaire stromingen viel. Zijn bekendste werken zijn Lijmen (1924), Kaas (1933), Tsjip (1934) en Het Been (1938). Lijmen en Het Been vormden samen een roman. Zijn schrijfstijl werd gekenmerkt door droge doch scherpe humor, veelal cynisch, en waarin het gevoelsmens in Elsschot subtiel te herkennen was. Ook opmerkelijk was dat Elsschot nooit een woord teveel schreef.
In het komende nummer duiken we in de wereld van de historische roman!
De eerste zin is de belangrijkste van je verhaal. Lees de tips + opdrachten in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Hoe kreeg Geus dit voor elkaar? Ze vertelt het in het komende nummer & geeft tips voor het schrijven van een serie.
Over het vinden van inspiratie, het ontwikkelen van je eigen schrijversstem, en over de ziel van het personage.
Niet veel romans gebruiken de jij-persoon, waarom zou je dat doen? Je leest het in het komende nummer!