Afbeelding

Willem Elsschot. Beeld - AMVC-Letterenhuis
Willem Elsschot. Beeld - AMVC-Letterenhuis
De inzendingen voor de microschrijfwedstrijd Willem Elsschot zijn gesloten. De redactie zal met plezier de verhalen onder de loep nemen, waarna morgenochtend een longlist van negen verhalen wordt gekozen. Deze verhalen worden gepubliceerd op Proeflezen ter beoordeling, dus houd de site goed in de gaten!
Wat moet je doen?
Schrijf een verhaal van maximaal 200 woorden in de stijl van Willem Elsschot. Stuur het verhaal in voor 2 april, 18:00 uur naar frank@schrijvenonline.org. Lees hier een fragment het werk van Elsschot.
De beoordeling
Voor deze microschrijfwedstrijd keert de redactie zich tot de community. Uit de ingezonden verhalen kiest de redactie een longlist van negen verhalen. Deze zullen wij op 3 april op Proeflezen aanbieden ter beoordeling. Forumleden kunnen dan tot en met 16 april (18:00 uur) stemmen op de verhalen. De drie verhalen met de meeste stemmen, winnen. De winnaars zullen op 17 april bekend worden gemaakt op Schrijven Online.
Wat kun je winnen?
De drie winnaars ontvangen het Verzameld Werk van Willem Elsschot, ter waarde van €34,95. Ook worden de winnende verhalen op een later tijdstip gepubliceerd op Schrijven Online óf in Schrijven Magazine.
Over Willem Elsschot
Willem Elsschot (1882 - 1960) was een Vlaams romanschrijver en dichter. Zijn sobere werk, waarmee hij begon in Rotterdam, stond bekend omdat het buiten de indertijd gangbare literaire stromingen viel. Zijn bekendste werken zijn Lijmen (1924), Kaas (1933), Tsjip (1934) en Het Been (1938). Lijmen en Het Been vormden samen een roman. Zijn schrijfstijl werd gekenmerkt door droge doch scherpe humor, veelal cynisch, en waarin het gevoelsmens in Elsschot subtiel te herkennen was. Ook opmerkelijk was dat Elsschot nooit een woord teveel schreef.
In deze serie geven we je aan de hand van schrijfadviezen van ervaren auteurs en heel veel oefeningen een goede basis. Meld je nu aan om alle afleveringen in deze serie te lezen!
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindenboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Vorig jaar verscheen haar eerste dichtbundel, en nu schrijft ze dit jaar het Boekenweekgedicht. Ze vertelt meer over haar poëtische stijl en de plek van poëzie in Nederland.
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.