Afbeelding

Limonov van Emmanuel Carrère.
Limonov van Emmanuel Carrère.
Op 31 augustus wordt de Europese Literatuurprijs uitgereikt aan Emmanuel Carrère voor zijn boek Limonov. De schrijver verdient € 10.000,-, zijn vertalers Katelijne De Vuyst en Katrien Vandenberghe ontvangen samen € 2.500.
Dat maakte NRC Handelsblad op zaterdag 3 augustus bekend. Over Limonov schreef Koen Schouwenburg eerder op Tzum:
'Ja, hij is echt alles: homo, hetero, zwerver, dichter, schrijver, politicus, gevangene, revolutionair, fascist, anti-moslim in de tijd van de Balkan-oorlog, pro-moslim in het millenium, en de aanslagen van 9/11 waren niets anders dan gerechtigheid voor Amerika, aldus Limonov. Carrère heeft een schitterende roman geschreven, Limonov is een fascinerend personage/figuur, maar ik zou niet graag met hem vastzitten in een lift.'
Dit bericht is afkomstig van Tzum.
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.
Vorig jaar verscheen haar eerste dichtbundel, en nu schrijft ze dit jaar het Boekenweekgedicht. Ze vertelt meer over haar poëtische stijl en de plek van poëzie in Nederland.
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindenboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Meld je aan voor de Schrijven Nieuwsbrief.
In deze serie geven we je aan de hand van schrijfadviezen van ervaren auteurs en heel veel oefeningen een goede basis. Meld je nu aan om alle afleveringen in deze serie te lezen!