Afbeelding

W.H. Auden in 1939.
W.H. Auden in 1939.
Zelfs mensen die In de Ban van de Ring van J.R.R. Tolkien niet hebben gelezen, kennen het liefdesverhaal van Aragorn en Arwen. Wat blijkt: die was bijna door Tolkien geschrapt op advies van dichter en literaturcriticus W.H. Auden.
Dat blijkt uit een ongepubliceerde brief uit 1955 aan Tolkiens uitgever Rayner Unwin, waarin de schrijver aangeeft moeite te hebben met het schrijven van De Terugkeer van de Koning, het derde en laatste deel van de boekenreeks. In het boek staat de reis van de hobbit Frodo om de ring van Sauron te vernietigen centraal, maar speelt ook de relatie tussen Aragorn en de elf Arwen een grote rol. In het derde deel kiest Arwen ervoor bij Aragorn te blijven en – als langlevende elf – hem uiteindelijk te zien sterven.
‘Auden keurt het derde deel over het algemeen goed, maar hij vindt de Aragorn-Arwen kwestie onnodig en te vluchtig,’ schrijft Tolkien. ‘Ik hoop dat het fragment van de ‘saga’ hem zal genezen. Ik vind het nog steeds hartverscheurend: een allegorie van naakte hoop. Ik hoop dat jij dat ook vindt.’.
Audens positieve recensie van de trilogie in The New York Times van 1956 gaf aan dat de criticus toch overtuigd was door Tolkiens verhaal. De brief van Tolkien wordt op 19 maart geveild door veilinghuis Bonhams. Naar verwachting gaat de brief zo’n zes- tot achtduizend pond opbrengen.
Meld je aan voor de Schrijven Nieuwsbrief.
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.
In deze serie geven we je aan de hand van schrijfadviezen van ervaren auteurs en heel veel oefeningen een goede basis. Meld je nu aan om alle afleveringen in deze serie te lezen!
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindenboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.