Afbeelding
W.H. Auden in 1939.
W.H. Auden in 1939.
Zelfs mensen die In de Ban van de Ring van J.R.R. Tolkien niet hebben gelezen, kennen het liefdesverhaal van Aragorn en Arwen. Wat blijkt: die was bijna door Tolkien geschrapt op advies van dichter en literaturcriticus W.H. Auden.
Dat blijkt uit een ongepubliceerde brief uit 1955 aan Tolkiens uitgever Rayner Unwin, waarin de schrijver aangeeft moeite te hebben met het schrijven van De Terugkeer van de Koning, het derde en laatste deel van de boekenreeks. In het boek staat de reis van de hobbit Frodo om de ring van Sauron te vernietigen centraal, maar speelt ook de relatie tussen Aragorn en de elf Arwen een grote rol. In het derde deel kiest Arwen ervoor bij Aragorn te blijven en – als langlevende elf – hem uiteindelijk te zien sterven.
‘Auden keurt het derde deel over het algemeen goed, maar hij vindt de Aragorn-Arwen kwestie onnodig en te vluchtig,’ schrijft Tolkien. ‘Ik hoop dat het fragment van de ‘saga’ hem zal genezen. Ik vind het nog steeds hartverscheurend: een allegorie van naakte hoop. Ik hoop dat jij dat ook vindt.’.
Audens positieve recensie van de trilogie in The New York Times van 1956 gaf aan dat de criticus toch overtuigd was door Tolkiens verhaal. De brief van Tolkien wordt op 19 maart geveild door veilinghuis Bonhams. Naar verwachting gaat de brief zo’n zes- tot achtduizend pond opbrengen.
Niet veel romans gebruiken de jij-persoon, waarom zou je dat doen? Je leest het in het komende nummer!
De eerste zin is de belangrijkste van je verhaal. Lees de tips + opdrachten in het komende nummer van Schrijven Magazine!
In het komende nummer duiken we in de wereld van de historische roman!
Hoe kreeg Geus dit voor elkaar? Ze vertelt het in het komende nummer & geeft tips voor het schrijven van een serie.
Over het vinden van inspiratie, het ontwikkelen van je eigen schrijversstem, en over de ziel van het personage.