Afbeelding

In Vlissingen vindt tussen 9 en 18 september het achttiende filmfestival Film by the Sea plaats.
Op 10 september opent de Original Bliss van Sven Taddicken de Dioraphte Film- en Literatuurcompetitie. Bij deze competitie zijn 13 internationale boekverfilmingen in de race voor de Dioraphte Film- en Literatuur Award.
Naast Original Bliss zijn de genomineerden onder andere:
• Fai bei sogni (gebaseerd op ‘Ik wens je mooie dromen’ uit 2012, van Massimo Gramellini;
• Light Between Oceans (gebaseerd op ‘Het licht van de zee’ uit 2012, van M.L. Stedman);
• Moka (gebaseerd op ‘Kwetsbaar’ uit 2009, van Tatiana Rosnay;
• La Nouvelle Vie de Paul Sneijder (gebaseerd op ‘Le Cas Sneijder’ uit 2011, van Jean-Paul Dubois);
• Shepherds and Butchers (gebaseerd op ‘Shephards and Butchers’ uit 2008, van Chris Marnewick).
De vakjury staat onder leiding van auteur Adriaan van Dis en bestaat uit Saskia Noort, Yentl Schieman, Winnie Sorgdrager, Annelies Verbeke, André van Duren en Jaap Robben.
Film by the Sea
Film by the Sea is een festival voor film en literatuur, dat sinds 1999 jaarlijks plaatsvindt in Zeeland.
Meer informatie over Film by the Sea en de Dioraphte-competitie vind je hier.
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.
Vorig jaar verscheen haar eerste dichtbundel, en nu schrijft ze dit jaar het Boekenweekgedicht. Ze vertelt meer over haar poëtische stijl en de plek van poëzie in Nederland.
In deze serie geven we je aan de hand van schrijfadviezen van ervaren auteurs en heel veel oefeningen een goede basis. Meld je nu aan om alle afleveringen in deze serie te lezen!
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindenboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!