Lid sinds

8 jaar 2 maanden

Rol

  • Gewone gebruiker

#579 Deadline

7 oktober 2025 - 16:20

Speeksel spettert alle kanten op als ik met bloeddoorlopen ogen Facetime open en hij verschijnt in dat eeuwige stomme Ninja-pakkie. Vandaag zit hij bovenop de boekenkast, een shuriken achteloos achter zijn oor gestoken. “Wat moet je?! Ik block jou, jongen. Flikkerop. Godskolere ik heb een deadline, typhusjong. Sommige mensen hebben wel wat beters te doen dan een beetje de held uit lopen te hangen.”

Zijn blik brandt een gat in mijn beeldscherm. “Als ik je een tip mag geven; Doe wat aan je taalgebruik, en laat mij rustig rondhangen in jouw saaie prutswerk. Lezers vinden dat nou eenmaal leuk.” Ik druk hem trillend van woede weg. Het glas met mijn laatste beetje Johnny Walker klettert op het kliklaminaat. Door het gat in mijn beeldscherm kan ik mijn verhaal niet meer volgen. In de rechterbovenhoek verschijnt een poppetje aan een touw dat irritant heen- en weer zwaait. Java bestaat al jaren niet meer en ik negeer het. Waar was ik gebleven?

Het poppetje gooit nu een werpster. Een oorlel valt van mijn hoofd, bloed stroomt over mijn toetsenbord. Ik klik als een malle om de Ninja weg te krijgen, maar hij vermenigvuldigt zichzelf. Ze gooien allemaal. Gaten vallen in de muur achter mij. Ik verlies een oog. De hoofdpersoon in mijn verhaal wordt wakker en trekt de dekens nog wat hoger op. Ik schrijf de slappe zak weg; hij sterft aan een longontsteking. In de verte blaft een hond.

 

Lid sinds

16 jaar 2 maanden

Rol

  • Gewone gebruiker
7 oktober 2025 - 22:48

Hoi Stella M,

Is dit een uitwerking van #578 social media? #579 gaat over de sollicitant voor een boek en dan is dit de opdracht van afgelopen week.

Overigens prettig gelezen. kliklaminaat --> klik hoeft er van mij niet bij. Een onnodig detail. 

Lid sinds

5 jaar 3 maanden

Rol

  • Gewone gebruiker
8 oktober 2025 - 8:56

Hoi Stella M,

Interessante invulling van de opdracht: een personage dat niet zozeer komt solliciteren, maar zichzelf meteen aanneemt voor de rol en dan ook nog eens op de stoel van de schrijver gaat zitten. De stress en de strijd van de schrijver zijn mooi beschreven, al had het van mij persoonlijk net een tandje minder letterlijk gemogen als het gaat om wat de schrijver allemaal voor verwondingen oploopt. Daarvoor mis ik nog net een zinnetje uitleg of overgang van het figuurlijke of symbolische naar het letterlijke. 

Maar verder leest je verhaal erg vlot. Goed gedaan! 

Groet, 

Nadine

Lid sinds

8 maanden 1 week

Rol

  • Gewone gebruiker
8 oktober 2025 - 12:24

Hallo Stella,

Ik heb moeite het verhaal voor me te zien. Ik snap niet zo goed waar het personage in het NInja-pakkie zich bevindt. In Facetime, de boekenkast, voor het scherm, in het scherm? Kan natuurlijk helemaal aan mij liggen. :-)

Wat is shuriken? 

De laatste drie zinnen kan ik ook niet zo goed plaatsen. 

Je hebt wel boeiende zinnen en passage's die mij toch tot het einde in het verhaal hielden. En dat poppetje in de rechterbovenhoek van het scherm meen ik me nog te herinneren. 

 

Lid sinds

8 jaar 2 maanden

Rol

  • Gewone gebruiker
8 oktober 2025 - 13:35

Ik zie dat de 'sollicitatie' van mijn held (het is me er eentje) een beetje is ondergesneeuwd in het geweld van mijn fantasie, nu ik het vergelijk met de verhalen van anderen die ik hier lees.
Ik denk dat hij achteraf gezien wel gelijk heeft maar ik was te lui en had te weinig tijd om er iets mee te doen. Er was immers een deadline. 

Een shuriken is een werpster, een typisch ninja-wapen. 
Het kliklaminaat heb ik toch maar laten liggen, het bevalt me wel :-). 

Dank jullie wel voor het lezen en de feedback!

 

Lid sinds

16 jaar 2 maanden

Rol

  • Gewone gebruiker
8 oktober 2025 - 14:03

Kliklaminaat is ook makkelijk en handig... Lekker laten liggen dan zou ik zeggen :)

Lid sinds

13 jaar 4 maanden

Rol

  • Gewone gebruiker
8 oktober 2025 - 19:12

Dag Stella,

Voor mij is dit te chaotisch (kan aan mij liggen uiteraard) en moeilijk te plaatsen. Ik kreeg niet echt een beeld bij je verhaal dat ik kon verbinden aan de opdracht. Wel vlot en goed geschreven (naar mijn idee).