Lid sinds

3 jaar 5 maanden

Rol

  • Gewone gebruiker

#567 Amberes

16 juli 2025 - 12:56

Ideeën:

Snail mail: de term werd bedacht toen de email zijn intrede deed. De briefbestelling, traag als een slak, alhoewel?
Leeggestolen bankbrievenbus met cheques: niettegenstaande de bescherming met metalen tanden net achter de klep om te verhinderen dat iemand zijn hand in de bus kan steken, werd in een bankkantoor door gewiekste Afrikanen toch alle weekendpost ontvreemd. Ze hadden ’s nachts een nylon zak in de bus gehangen …
Krant op de grond: sinds in België de post wegens te duur geen kranten meer mag verdelen, vinden wij onze weekendkrant gewoon boven op de bus (zelfs als het regent!)-bij de buren ligt hij gewoon in de tuin.
Vogelnestjes in brievenbussen: een schattig verhaal over meesjes die hun nest in een brievenbus bouwden – op de bus hing een boodschap voor de postbode: ‘deze bus is bewoond door een mezenkoppel –gelieve aan te bellen als er post is’.
Variatie op het thema van Tony: in Gent werd een slotenmaker opgeroepen om een student te bevrijden die met zijn piemel vastzat in de klem achter de klep van de brievenbus waarin hij net geplast had. Gelukkig waren het geen tanden zoals in bovenstaand idee twee vermeld werd.

Uiteindelijke keuze:  Amberes

Ooit gaf een notoire burgemeester een gebouw op de beroemde Antwerpse leien de Spaanse naam Amberes. Bij de officiële opening verklaarde hij aan de pers: ‘Dat klinkt muzikaler dan de Nederlandse of Franse benaming Anvers.’

Of zijn  stadsgenoten dat ook vonden weet ik niet, maar feit is dat de prachtige herenhuizen op de Antwerpse boulevards dikwijls in handen waren van welgestelde Franstaligen. Een tussendoor weetje is dat de  Italiëlei, Frankrijklei, Britselei en Amerikalei na de oorlog vernoemd werden naar de overwinnende geallieerde landen.

Wat dit met alles met brievenbussen te maken heeft vraagt uiteraard om meer uitleg. Ken je de Wagner groep? Juist, het huurlingenleger dat Poetin ei zo na uit het zadel wipte. Er zijn meer zulke legers en de bekendste is zonder twijfel het Franse Vreemdelingenlegioen, een elite-eenheid van het Franse leger dat voornamelijk bestaat uit buitenlanders.

Wikipedia leert ons dat een huursoldaat of huurling een soldaat is die louter op beroepsmatige grondslag wordt aangesteld om ergens te vechten zonder ideologische of nationale binding aan een opdrachtgever of de zaak waarvoor een partij strijdt. Huurlingen worden buiten het verband van een nationaal leger ingezet.

Of er nog tot de kern van de zaak wordt overgegaan? Zeker. De bovengenoemde Franstalige eigenaars verhuurden soms delen van hun chique woningen op de leien. Ze lieten dan op hun prachtig geornamenteerde deuren in smeedijzer twee brievenbussen plaatsen: één voor henzelf en één voor de huurders.

De smid die deze brievenbussen fabriceerde was duidelijk ook Franstalig want op de brievenbussen bracht hij niet de juiste vertaling van het woord locataires aan maar de benaming ‘huurlingen’.

Ik zie de mercenaires van het vreemdelingenlegioen zich al verdringen op de Antwerpse leien om er hun post te komen afhalen!

Lid sinds

1 jaar

Rol

  • Gewone gebruiker
  • Pluslid
16 juli 2025 - 14:44

Als liefhebber van fantasy waarin mercenaires veelvuldig gebruikt worden vind ik dit een leuk verhaal om te lezen. Deze zin haalde me uit mijn leesritme - Juist, het huurlingenleger dat Poetin ei zo na uit het zadel wipte. - 

Lid sinds

7 maanden 1 week

Rol

  • Gewone gebruiker
16 juli 2025 - 19:17

Hoi Schmetterling, ben onder de indruk van al je creatieve ideeën - daar schort het bij mij vaak aan. En dan weer een totaal nieuwe invalshoek voor je verhaal. De spanning bleef er in tot de link naar de opdracht duidelijk werd. Leuk verhaal!

Lid sinds

5 maanden 3 weken

Rol

  • Gewone gebruiker
17 juli 2025 - 14:06

Hallo Schmetterling

Ik miste de spanning in het verhaal. Het is niet zo mijn genre. 

Hoe dan ook, wel knap geschreven. 

.

 

Lid sinds

13 jaar 1 maand

Rol

  • Gewone gebruiker
18 juli 2025 - 17:05

Dag Schmetterling,

Ik moest er wat tijd voor nemen. Ik zie dit wel een plaats hebben in een gids over Antwerpen.
In dat geval zou ik wel de laatste zin aanpassen.
'Kunt u voor zich zien hoe de mercenaires van het vreemdelingenlegioen zich al verdringen op de Antwerpse leien om er hun post te komen afhalen?!'