Tweedaagse Helend schrijven

Tijdens de tweedaagse in april (25 & 26 april) duik je met hart en ziel in het helend schrijven. Ik laat je proeven van verschillende schrijfmethodieken die je helpen om te verwoorden wat in jou leeft. Uit je eigen teksten laat je vervolgens korte gedichten ontstaan — als druppels essentie, helder en puur. Woorden die raken aan wat echt is.

Dit schrijfweekend betekent ook: vertragen. Stilvallen. Je maakt tijd voor jezelf, voor wat gehoord wil worden.

Je pen wordt een klankbord voor je binnenwereld: gevoelens krijgen taal, gedachten krijgen ruimte. Zo ontstaat heling, inzicht en bevrijding.

Maar schrijven is niet het enige wat je doet. Op zaterdagnamiddag geeft Philippe Matthys, mijn echtgenoot, medebegeleider en gecertificeerd coach een workshop waarin je via een verrassende visualisatie op innerlijke verkenning gaat én je stilstaat bij de stemmen die je dagelijks met je meedraagt. Door met mildheid en aandacht te luisteren, ontstaat er ruimte voor bewustwording en keuze. Eenvoudige, maar krachtige oefeningen die vaak veel helderheid brengen.

’s Avonds is er de try-out van zijn theatervoorstelling ‘Tussen ernst en waanzin’. Op zondag trek je je wandelschoenen aan voor een meditatieve wandeling en je sluit het weekend af al schrijvend. Of wat had je gedacht 😏🥰👌🏼.

In de vrije momenten kun je op ontdekkingstocht gaan op het prachtige groene domein van de abdij en je laten voeden door stilte en natuur. Je kan ook genieten van een massage van jouw handen, voeten of hoofd door lichaamstherapeute Inge Prins van Drops of Awakening. De warme aanraking en de geur van de oliën brengen rust in je hoofd en helpen je weer landen in het moment. Zo ontstaat er ruimte voor ontspanning, herstel en een diep gevoel van welbevinden. Prijs: 35 euro voor 25 minuten.

AL SCHRIJVEND VERKENNEN WE VRAGEN ALS:

🌿Wanneer voel ik mij het meest natuurlijk mezelf?

🌿 Wat in mij is niet aangeleerd, maar eigen?

🌿 Als mijn natuur een landschap was, hoe ziet dat eruit?

🌿Welke kwaliteiten keren telkens terug in mijn leven, ook als ik ze probeer te negeren?

🌿Waar ben ik al trouw aan mijn eigen natuur?

🌿Welke kleine momenten voelen als thuiskomen?

🌿Wat wil in mij groeien en wat mag rusten?

🌿Hoe kan ik mijn eigen natuur blijven herkennen in het dagelijks leven? En er makkelijker trouw aan blijven?

🌿Wat in de natuur trekt vandaag mijn aandacht en waarom precies dit?

Een weekend om te schrijven, voelen, helen en om dichtbij jezelf én de natuur te zijn.

WAT KAN DE DRIEDAAGSE JE BRENGEN?

💛Rust in je hart en hoofd
💛Een stevige portie zelfinzicht
💛Een arsenaal aan schrijftechnieken en dichtvormen waarmee je thuis aan de slag kan
💛Diepe verbinding met jezelf en fijne zielsgenoten
💛Een boost voor je creativiteit
💛Een andere kijk op wie je bent en wat je denkt over jezelf, anderen en bepaalde situaties
💛Warme zelfliefde

DE PLEK

De Oude Abdij van Drongen is een plek waar je bijna als vanzelf vertraagt. Het historische abdijdomein ligt in een groene oase net buiten Gent: omringd door bomen, de Leie, tuinen en stilte. Zodra je er aankomt, voelt het alsof je even uit de drukte stapt.

De lange gangen, hoge plafonds, brede houten trappen, parketvloer en vele ramen ademen geschiedenis en eenvoud. Die bijzondere sfeer nodigt uit tot rust, reflectie en aandacht.

Tegelijk is de abdij verrassend vlot bereikbaar: met het openbaar vervoer vanuit Gent, én met ruime parkeermogelijkheden vlakbij. Daardoor is het een ideale plek om samen te komen, te vertragen en even helemaal aanwezig te zijn.

JOUW INVESTERING
345 euro

INBEGREPEN

💜2 inspirerende schrijfsessies van 2u30

💜zalige workshops (meditatieve wandeling/ontdek je eigen natuur)

💜de try-out van een bijzondere theatermonoloog

💜alle maaltijden
-2x warme driegangenlunch: soep – hoofdgerecht – dessertje (eenvoudige abdijkeuken – er wordt rekening gehouden met eventuele allergieën/diëten)
-1x avondmaal in buffetvorm (boterhammen, groentjes, hartig en zoet beleg)

💜koffie en thee

💜begeleiding door professioneel autobiografisch schrijfcoach en gesprekscoach (Eveline) en gecertificeerd coach en bemiddelaar (Philippe Matthys)

OPTIONEEL
🛏️Overnachting in eenpersoonskamer met eigen douche en toilet + ontbijtbuffet: 90 euro (ook tweepersoonskamer is mogelijk: mail naar evelinecoppin@gmail.com voor de prijs).
💆🏼‍♀️Massage van handen, voeten of hoofd door lichaamstherapeute Inge Prins van Drops of Awakening. De warme aanraking en de geur van de oliën brengt rust in je hoofd en helpt je weer landen in het moment. Zo ontstaat er ruimte voor ontspanning, herstel en een diep gevoel van welbevinden. Prijs: 35 euro voor 25 minuten. Vooraf aanmelden door te mailen naar hello@evelinecoppin.be.

WAT ZEGGEN ANDEREN ER VAN?

🔊"Heel warme begeleiding" (Isabel D.)
🔊"Herbronnen" (Carine B.)
🔊"Deugddoende en goed georganiseerde momenten om te schrijven. Leuke afwisseling in workshops." (Valerie V.C.)
🔊"Het heeft me naar binnengebracht en de goesting om meer te gaan schrijven terug wakker gemaakt" (Petra V.)
🔊"De tweedaagse overtrof mijn verwachtingen. Er was zeer snel vertrouwen. De sfeer triggerde tot schrijven en bij jezelf blijven" (Machteld V.A.)
🔊"De schrijfsessies waren heel bevrijdend. Een nieuwe en noodzakelijke ingang voor mij, want ik ben een echte prater" (Evlin V)

Soort activiteit

schrijfvakantie

Wie

Eveline Coppin geeft al sinds 2018 trajecten en één- en meerdaagse workshops helend schrijven. Daarin combineert ze haar passie voor zingeving en diepgang met die van taal en creativiteit. Eveline is opgeleid als coach, was lang journalist en werkt nu als communicatiemedeweker bij een Vlaamse ngo. In mei '25 kwam haar eerste schrijfwerkboek uit: 'Schrijvend op weg met jezelf'.

Wanneer

Zaterdag 25 t/m zondag 26 april

Hoeveel

345 euro