Schrijfspecial Essays Schrijven

Schrijfspecial Essays Schrijven

Docent: Bianca Boer

Zaterdag 30 mei | in het Veerhuis, Schiemond 50 in Rotterdam
13.00 - 16.00 uur

Wat is een essay?
Over zo'n vraag kun je een lang essay schrijven. Iets korter door de bocht: een essay is een uitwaaierend antwoord op een vraag die je niet alleen met ja of nee kunt beantwoorden. 'Kan ik de wereld redden?' bijvoorbeeld. Of iets als: 'Wat is aantrekkelijker: een opgeruimde tafel of een rommelig bureau?' Of wat dacht je van deze: 'Kan een kattenmens verkering hebben met een hondenmens?'
Zo'n uitwaaierend antwoord is hoogst persoonlijk, en zó elegant opgeschreven dat wij het graag lezen.

Voor wie?
Deze schrijfspecial is voor schrijvers die graag rondscharrelen in eigen ziel. Voor hen is dit een prachtige genre - en zo'n zaterdagse schrijfspecial dé kans om het uit te proberen. Je schrijft een eigen mini-essay en leest fragmenten uit essays van anderen. Zo kom je te weten waar jouw voorkeur als essayeerder ligt. Ben je kort of lang van stof? Ga je anekdotisch, doorwrocht, grappig of filosofisch te werk?

Je docent
Bianca Boer schrijft gedichten, romans en korte verhalen. En soms een essay, dus. Bovendien is ze jurylid bij de essaywedstrijden van het Rotterdamse magazine RealMag. Daarnaast is ze al ruim vijftien jaar een knettergoeie schrijfdocent!

Soort activiteit

workshop

Wie

De Schrijfschool | Rotterdam

Wanneer

Za 30 mei

Plaatsnaam

Rotterdam

Hoeveel

€ 75