Afbeelding
Afgelopen vrijdag verscheen het derde deel van de Gerard Reve-biografie, ondanks het feit dat deze pas in november zou verschijnen. Joop Schafthuizen probeert vandaag het boek met een kort geding tegen te houden.
Joop Schafthuizen, de laatste partner van Reve, bezit het auteursrecht op citaten die in de biografie staan. Naar eigen zeggen heeft hij geen toestemming verleend om die te publiceren. Toch is de biografie door uitgeverij Van Oorschot al gedistribueerd naar de boekhandels.
De late jaren (1975-2006) van Nop Maas verscheen afgelopen vrijdag, in plaats van de originele datum van 12 november. De kort-gedingrechter doet vandaag nog een uitspraak over de publicatie.
Hoe kreeg Geus dit voor elkaar? Ze vertelt het in het komende nummer & geeft tips voor het schrijven van een serie.
Over het vinden van inspiratie, het ontwikkelen van je eigen schrijversstem, en over de ziel van het personage.
De eerste zin is de belangrijkste van je verhaal. Lees de tips + opdrachten in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Niet veel romans gebruiken de jij-persoon, waarom zou je dat doen? Je leest het in het komende nummer!
In het komende nummer duiken we in de wereld van de historische roman!