Afbeelding
De Nederlandse schrijver Willem G. van Maanen is afgelopen vrijdag op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft uitgeverij De Bezige Bij laten weten. Van Maanen is onder andere bekend van zijn boek Heb lief en zie niet om uit 2006 en hij won in 2004 de Constantijn Huygensprijs voor zijn gehele oeuvre.
Van Maanen heeft ruim twintig romans en verhalen op zijn naam staan, waarvan Bagatellen uit 2010 de laatste was. Hij debuteerde met Droom is ’t leven in 1953. Muziek, toneel, beeldende kunst, architectuur en vooral oorlog speelden een grote rol in zijn boeken. Van Maanen bood tijdens de Tweede Wereldoorlog ook onderdak aan Joden, al sprak hij hier zelden over.
De roman Heb lief en zie niet om kwam in de aanmerking voor de Libris Literatuur Prijs en de AKO Literatuurprijs, maar beide prijzen gingen aan hem voorbij. Hoewel Van Maanen bij velen bekend stond, is hij bij het grote publiek relatief onbekend gebleven, met name omdat de schrijver zich zelden in het openbaar vertoonde.
Beeld door: Pimbrils via Wikipedia
In het komende nummer duiken we in de wereld van de historische roman!
De eerste zin is de belangrijkste van je verhaal. Lees de tips + opdrachten in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Niet veel romans gebruiken de jij-persoon, waarom zou je dat doen? Je leest het in het komende nummer!
Hoe kreeg Geus dit voor elkaar? Ze vertelt het in het komende nummer & geeft tips voor het schrijven van een serie.
Over het vinden van inspiratie, het ontwikkelen van je eigen schrijversstem, en over de ziel van het personage.