Afbeelding

Pieter Steinz heeft de Gouden Tulp 2015, de prijs voor het beste informatieve boek, gewonnen. Dat is zojuist bekend gemaakt. Hij ontvangt de prijs voor Made in Europe en was samen met vier andere boeken genomineerd.
Steinz krijgt de Gouden Tulp overhandigd door Peter Rosendaal (CPNB). In het juryrapport staat te lezen: Het non-fictie boek dat vanwege inhoud, afbeeldingen en vormgeving het meeste indruk gemaakt heeft is Pieter Steinz’ Made in Europe. Waar de politiek stokt, daar neemt de cultuur het met een grote vanzelfsprekendheid over. Made in Europe hoort in elke boekenkast: het is een prachtig vormgegeven culturele reisgids waarin Pieter Steinz in sprankelend proza een vrolijk stemmend beeld schetst van de kunst die het oude continent bindt.
De jury bestond dit jaar uit: Fien van Dorp (Scheltema Amsterdam), Grietje Braaksma (De Bijenkorf), Jan Peter Prenger (Libris/Blz), Marcel Borgstijn (Bol.com), Theo de Vries (Bruna) en chef Boeken Wilma de Rek (de Volkskrant).
Dit artikel is afkomstig van Tzum.
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.
In deze serie geven we je aan de hand van schrijfadviezen van ervaren auteurs en heel veel oefeningen een goede basis. Meld je nu aan om alle afleveringen in deze serie te lezen!
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindenboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.