Afbeelding

Breng jezelf in één keer op de hoogte van het belangrijkste literaire nieuws.
Constantijn Huygensprijs is een oeuvreprijs voor Nederlandstalige literatuur en is de grootste van de Jan Campert-prijzen. Dit jaar werd Mensje van Keulen bekroond met de prestigieuze prijs waar een bedrag van tien duizend euro aan verbonden is. Ven Keulen schreef voornamelijk romans en verhalen en werd in het verleden vaak genomineerd voor grote prijzen. Liefde heeft geen hersens is één van haar nieuwste romans.
De prijs voor de beste Nederlandstalige dichtbundel is dit jaar gewonnen door Maria Barnas met haar bundel Jaja de oerknal. Aan de prijs is een geldbedrag van 10 duizend euro verbonden en een kunstwerk van Eric Don. De Anna Bijns Prijs wordt om de twee jaar uitgereikt, afwisselend aan een proza- of poëziewerk geschreven door een vrouw.
Het was even afwachten, maar vorige week werd Stefan Hertmans bekroond als de winnaar van de AKO Literatuurprijs. Uit zes nominaties werd zijn Oorlog en Terpentijn als de uiteindelijke winnaar gekozen. Een sculptuur van Eugène Peters en een geldbedrag van vijftig duizend euro ontving hij van juryvoorzitter Job Cohen.
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindenboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Vorig jaar verscheen haar eerste dichtbundel, en nu schrijft ze dit jaar het Boekenweekgedicht. Ze vertelt meer over haar poëtische stijl en de plek van poëzie in Nederland.
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.
In deze serie geven we je aan de hand van schrijfadviezen van ervaren auteurs en heel veel oefeningen een goede basis. Meld je nu aan om alle afleveringen in deze serie te lezen!