Afbeelding

Photo by Pixabay
Photo by Pixabay
Vanaf 2024 start de Vrije Universiteit Amsterdam met een nieuwe opleiding: Creatief Schrijven Nederlands. De bacheloropleiding duurt drie jaar en studenten zullen aan de slag gaan met een breed scala aan genres en onderwerpen, waaronder romans, podcasts, filmscripts en spoken word.
Er bestaan in Nederland al langer opleidingen en cursussen in creatief schrijven. Onder andere de Schrijversacademie, Hogeschool Utrecht en ArtEz bieden programma’s in creatief schrijven aan. Het bachelortraject van VU Amsterdam is de eerste op universitair niveau en is een vervolg op andere minoren die de universiteit aanbiedt: De schrijfacademie en Aan de slag met Literatuur. Na het bachelortraject kunnen studenten doorstromen naar een eerste- of tweedegraads lesbevoegdheid Nederlands, of een Research Master volgen.
Volgens VU Amsterdam staat het ontdekken van plezier in taal en literatuur tijdens de opleiding centraal. Op de site staat vermeld: “Er wordt een academisch kader geboden, gericht op theorieën over creatief schrijven, story telling, heden en verleden van het literaire veld en Nederlandse literatuur in een internationale context.”
VU-hoogleraar in Moderne Nederlandse Letterkunde Jacqueline Bel geeft ook aan aandacht te besteden aan de ontwikkelingen rondom kunstmatige intelligentie. Volgens de school ontwikkelen studenten een eigen stijl via literaire ontwikkelingen. “Het geeft hen uitzicht op interessante banen, niet alleen in de wereld van schrijvers, journalistiek en nieuwe media maar ook in het onderwijs waar nieuwe leerkrachten hard nodig zijn.”
Bron: Vrije Universiteit Amsterdam
Vorig jaar verscheen haar eerste dichtbundel, en nu schrijft ze dit jaar het Boekenweekgedicht. Ze vertelt meer over haar poëtische stijl en de plek van poëzie in Nederland.
In deze serie geven we je aan de hand van schrijfadviezen van ervaren auteurs en heel veel oefeningen een goede basis. Meld je nu aan om alle afleveringen in deze serie te lezen!
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindenboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.