Afbeelding

PhotoMIX Company via Pexels
PhotoMIX Company via Pexels
Schrijven Online organiseerde samen met auteur Kathy Mathys een haiku-schrijfwedstrijd met het thema ‘In en om het huis’! We ontvingen bijna 400 inzendingen waaruit we 3 winnaars en 2 eervolle vermeldingen kozen.
oma's lege huis
de laatste kadootjes nog
als nieuw in de la
onder het wasrek
liggen zij verstoft bijeen –
zeven weessokken
aan het keukenraam
voorstelling bij valavond
vleermuizenballet
Ik was mijn bril kwijt
heb er uren naar gezocht
had mijn vrouw hem op!
- Jan Bosman
Vreemde kast en bed
Alle geuren onbekend
Vinger zonder ring
- Michelle Kromhout
We nemen contact op met de winnaars om hun prijs op te sturen. De haiku's verschijnen in Alice in Schrijven Magazine editie 2.
Wil je beter worden in het schrijven van haiku’s? Jurylid Kathy Mathys geeft een haiku-schrijfcursus aan de Schrijven Online Academie. Tijdens de vier lessen die deze cursus omvat, buigen we ons over alle aspecten van de haiku. We verdiepen ons in dit boeiende genre dat fundamenteel verschilt van de westerse dichtkunst en dat toch bijna iedereen aanspreekt door zijn universele thema's.
In deze serie geven we je aan de hand van schrijfadviezen van ervaren auteurs en heel veel oefeningen een goede basis. Meld je nu aan om alle afleveringen in deze serie te lezen!
Vorig jaar verscheen haar eerste dichtbundel, en nu schrijft ze dit jaar het Boekenweekgedicht. Ze vertelt meer over haar poëtische stijl en de plek van poëzie in Nederland.
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindenboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.