Afbeelding

Gerrit Kouwenaar in 1978. Foto door Rob Bogaerts
Gerrit Kouwenaar in 1978. Foto door Rob Bogaerts
Op donderdag 4 september is dichter Gerrit Kouwenaar overleden in zijn woonplaats. Hij werd 91 jaar oud. Dat heeft uitgeverij Querido laten weten.
Kouwenaar is bekend van talloze dichtbundels, die verzameld zijn in Gedichten 1948-1978 en in Helder maar grijzer. Gedichten 1978-1996. De dichter heeft de VSB Poëzieprijs, de Karel van de Woestijne-prijs en de KANTL-poëzieprijs gewonnen. Ook werd in 1970 al de P.C. Hooftprijs aan Kouwenaar toegekend en werd hij in 1989 bekroond met de Prijs der Nederlandse Letteren.
De dichter maakte ook deel uit van de Vijftigers, een groep experimentele dichters, en hij was redacteur van het literaire tijdschrift Podium. Querido rouwt om ‘een dierbare schrijver, een fenomenale dichter’.
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindenboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.
In deze serie geven we je aan de hand van schrijfadviezen van ervaren auteurs en heel veel oefeningen een goede basis. Meld je nu aan om alle afleveringen in deze serie te lezen!
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.
Vorig jaar verscheen haar eerste dichtbundel, en nu schrijft ze dit jaar het Boekenweekgedicht. Ze vertelt meer over haar poëtische stijl en de plek van poëzie in Nederland.