Afbeelding

Het CPNB, de organisator van Manuscripta, heeft vandaag bekend gemaakt dat onder meer de schrijvers Herman Brusselmans, Joost Zwagerman en Tessa de Loo op het evenement aanwezig zullen zijn.
Manuscripta is de jaarlijkse opening van het boekenseizoen en vindt dit jaar plaats op 31 augustus en 1 september, voor het eerst tijdens de Uitmarkt op het Museumplein. Er staan inmiddels meer dan zestig auteurs op het programma, waaronder Ted van Lieshout en Arthur Japin, die onder leiding van bekende presentatoren over hun (nieuwe) werk vertellen.
Op het evenement wordt ook de Europese Literatuurprijs uitgereikt. Deze prijs is bedoeld voor de schrijver en vertaler van de beste Europese roman die vorig jaar als Nederlandse vertaling is verschenen. Voor meer informatie kun je vanaf 1 augustus terecht op de website van Manuscripta. Dan wordt ook de hele programmering bekendgemaakt. Manuscripta is gratis toegankelijk.
Meld je aan voor de Schrijven Nieuwsbrief.
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindenboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Vorig jaar verscheen haar eerste dichtbundel, en nu schrijft ze dit jaar het Boekenweekgedicht. Ze vertelt meer over haar poëtische stijl en de plek van poëzie in Nederland.