Afbeelding
De British Library heeft het oudste intacte Europese boek, de Evangelie van Cuthbert, gekocht voor 9 miljoen pond.
De British Library heeft het oudste intacte Europese boek, de Evangelie van Cuthbert, gekocht voor 9 miljoen pond.
De British Library heeft het oudste Europese boek gekocht voor een recordbedrag van negen miljoen pond (ca. elf miljoen euro). De jezuïtische Sociëteit van Jezus verkocht het 7e-eeuwse Evangelie van Cuthbert aan de Britse nationale bibliotheek.
Het boek was al uitgeleend aan de British Library toen de bibliotheek de kans kregen het te kopen. De British Library hield een inzamelingsactie om het volledig intacte voorwerp te kunnen aanschaffen. Het kleine, in rood leer gebonden boekje werd geproduceerd in Noord-Engeland aan het eind van de 7e eeuw en bevat een kopie van het manuscript van de Evangelie van John in Latijn. Het boek wordt behouden voor het volk zodat toekomstige generaties ervan kunnen leren.
Lees het volledige bericht bij onze partners van Archeologie Online.
Nog beter leren schrijven? Volg dan een online schrijfcursus bij Schrijfcurssen.nu! In 4 lessen + feedback, te doen wanneer het jou uitkomt. Met korting voor abonnees!
Met een combinatie-abonnement Schrijven Magazine en Boekenkrant krijg je 50% korting én veel leesplezier.
Abonnees profiteren van extra voordelen.