Afbeelding

De Grote Inktslaaf Literatuurprijs 2013 is gewonnen door Bart Stouten en dat betekent dat zijn Kersen eten om middernacht voor nu ontsnapt aan de vergetelheid. De prijs is daarvoor bestemd; voor boeken die ten onrechte door de media zijn genegeerd.
De prijs werd zondagmiddag 8 december uitgereikt tijdens de Beurs van Kleine Uitgevers in Paradiso, Amsterdam. Stouten ontving een 3D-wisseltrofee en gaat, samen met onder meer Gerbrand Bakker, Graham Swift, Hilary Mantel en Almudena Grandes, een kort verhaal bijdragen aan een bundel voor de Europese Unie. De recensies van alle genomineerde boeken worden gebundeld in De Blauwe Bauer (door Guus Bauer) waarin besprekingen staan van de honderd beste boeken van de laatste vijf jaar.
De jury – het bleef onbekend wie dat zijn – koos de winnaar uit de volgende genomineerden:
Owen Donkers – IJsbrood
Peter Drehmanns – De man die brak
Victor Meijer – Snoepreis
Bart Stouten – Kersen eten om middernacht
Lammert Voos – De terugkeer van het haringorakel
Dit bericht is afkomstig van Tzum, literair weblog
Meld je aan voor de Schrijven Nieuwsbrief.
Veel aspirant-schrijvers vergeten het: de enter-toets. Redacteur Rob Steijger legt het belang van juist alineagebruik uit.
Vorig jaar verscheen haar eerste dichtbundel, en nu schrijft ze dit jaar het Boekenweekgedicht. Ze vertelt meer over haar poëtische stijl en de plek van poëzie in Nederland.
Wil je je eigen verhaal op papier zetten? Dan kan je deze workshop niet missen! Kathy Mathys deelt veel tip + oefeningen.
Wanneer moet je een actiescène inzetten en hoe doe je dat? Martijn Lindenboom geeft een spoedcursus in het komende nummer van Schrijven Magazine!