Afbeelding

Covers marketing

Abonnees krijgen het komende nummer van Schrijven Magazine omstreeks 13 augustus in de brievenbus! 

Dit nummer niet missen? Neem vóór 30 juli 23:59 u. een abonnement, dan ontvang je dit nummer!

Ja, graag    Geef cadeau

Zo maak je van slechte scènes goede scènes

Door Nadine van de Sande

Een goede scène is veel meer dan: ‘en dan gebeurt er dit’. Als je een scène op die manier bekijkt, verzwak je de uitwerking ervan enorm. In het komende nummer leer je aan de hand van een aantal valkuilen hoe je scènes schrijft die niet slechts een opsomming van gebeurtenissen zijn, maar de motor van je verhaal vormen.

Literaire fictie + speculatieve fictie = PolderSF. Hoe schrijf je dat?

Door Martijn Lindeboom

Tegenwoordig worden de genres fantasy, sciencefiction, horror, magisch realisme en aanverwanten vaak onder de kop 'speculatieve fictie' gevangen. Met PolderSF vang je het speculatieve met het literaire. Hoe je dat aanpakt? Dat lees je in het komende nummer!

Writing in English

Veel aspirant-schrijvers willen in het Engels schrijven. Bijvoorbeeld omdat ze fantasy of romance schrijven. Is dat een goed idee? Waar lopen ze tegenaan? We vroegen het twee ervaringsdeskundigen: schrijfdocent Rebekka Bremmer en auteur Fiona Stoffer.

Hoe geef je de lezer een glimp van de toekomst?

Soms lees je een roman waarbij je gaandeweg een ongemakkelijk gevoel krijgt. Er roert zich iets in je onderbuik, maar je kunt je vinger niet leggen op waarom dat zo is. Of je ziet juist iets aankomen, alsof je het hebt aangevoeld, alsof je intuïtie je iets vertelt. Grote kans dat de schrijver gebruik heeft gemaakt van impliciete vooruitwijzingen om jou dat gevoel te geven. De schrijver kan ook expliciet vooruitwijzen. Je weet dan al wat er gaat gebeuren, maar de weg ernaartoe is nog ongewis.

Hoe beschrijf je een ander?

Door Peter de Rijk

Wie romans schrijft, schrijft over een ander. Of je nu de ik-vorm of de hij/zij-vorm gebruikt, in een roman schrijf je niet over jezelf. Je moet je verplaatsen in de anders om ervoor te zorgen dat jouw lezers het gevoel krijgen dat ze in een andere wereld leven. Hoe krijg je dat voor elkaar?


Abonnees krijgen het komende nummer van Schrijven Magazine omstreeks 13 augustus in de brievenbus! 

Dit nummer niet missen? Neem vóór 30 juli 23:59 u. een abonnement, dan ontvang je dit nummer!

Ja, graag    Geef cadeau