Lid sinds
5 jaar 7 maandenRol
- Gewone gebruiker
- Pluslid
- Administratie
- Stagiair
- Redacteur
- Uitgever
Wekelijkse schrijfopdracht #567 - Brievenbus
Iedere week kun je aan de slag met een nieuwe inspirerende schrijfopdracht. De opdrachten worden om en om uitgeschreven door schrijfcoaches Frank Noë, Lizette van Geene, Johanna Müller, Nadine van de Sande, Odile Schmidt, Rik van der Vlugt, Jacqueline Zirkzee, Marc Kerkhofs en Mili van Veegh, Anna Strijbos en Martijn Breeman. Iedereen kan meedoen!
Lees hieronder de 567e opdracht, ga naar het forum van Schrijven Online en plaats je verhaal om gratis feedback te ontvangen.
Schrijfopdracht #567 - Brievenbus
Door Odile Schmidt
Schrijf een kort verhaal met als thema brievenbus in maximaal 300 woorden. Schrijf 5 verhaalideeën op en kies de beste.
Publiceren en feedback
Je kunt jouw verhaal publiceren op een speciaal onderdeel van het forum. Daar kunnen de schrijfcoaches en andere deelnemers feedback geven op het verhaal. Dat gaat zo:
- Klik op deze link en voer jouw verhaal in (vergeet niet het nummer van de opdracht te vermelden in de onderwerpregel + de titel van jouw verhaal). Klik vervolgens op 'Bewaren'. Jouw verhaal is nu hier te vinden.
- Wacht op feedback of geef alvast feedback op andere verhalen.
- Feedback geven op verhalen van voorgaande opdrachten mag natuurlijk ook! Andere verhalen zijn hier te vinden.
Let op: je moet een profiel op Schrijven Online hebben om verhalen op het forum te kunnen plaatsen. Klik hier om een nieuw profiel aan te maken.
Over de schrijfcoach
Odile Schmidt schrijft korte verhalen, gedichten en columns. Ze heeft diverse prijzen ontvangen en nominaties. Tweemaal stond ze in de top 100 van Prijs de Poëzie. Bij de schrijfwedstrijd van literair tijdschrift Op Ruwe Planken werd ze tweede. Ze heeft een monoloog geschreven over een meisje met ADHD die door een actrice is gebruikt voor een auditie. De actrice kreeg de rol. Ze heeft zaalteksten geschreven bij een kunstwerk bij De Pont in Tilburg. Een gedicht van haar stond in de branding tijdens Poëzie in de Branding te Bergen aan Zee. Ze hoopt gauw weer te kunnen voordragen bij Café Eijlders.
Ik snap de opdracht niet…
Lid sinds
3 jaar 11 maandenRol
Ik snap de opdracht niet helemaal. Gaat het nu om 5 ideeën, een verhaalidee van 300 woorden of om een verhaal van 300 woorden?
Zoals ik het lees is het…
Lid sinds
4 jaar 10 maandenRol
Zoals ik het lees is het bedenken van vijf ideeën iets wat je voor jezelf moet doen en draait het om het plaatsen van één kort verhaal, maar ik vind het plaatsen van vijf ideeën eigenlijk leuker. Kan de lezer beslissen welk deze het liefst uitgewerkt ziet.
De eerlijkheid gebiedt mij…
Lid sinds
4 jaar 10 maandenRol
De eerlijkheid gebiedt mij te zeggen dat ik mij geen raad wist met deze opdracht. Dit betreft niet het wel of niet noteren van de vijf ideeën, maar het thema brievenbus. Uiteindelijk heb ik ervoor gekozen aan de slag te gaan met het bedenken van verhalen waarin een brievenbus een grote rol van betekenis speelt en ik was benieuwd naar de interpretaties en uitwerkingen van anderen.
Het punt is dat ik niet zo goed wist hoe je brievenbus als thema kunt verwerken in een verhaal. Bij een thema denk ik meer aan abstracte begrippen als eenzaamheid, ouder worden, de strijd tegen bureaucratie, etc. en niet aan zoiets concreets als een brievenbus.
Alle verhalen tot nu toe gelezen hebbende, zie ik toch vooral dat een brievenbus hooguit onderwerp is.
Ik ben nog steeds benieuwd naar hoe anderen dit zien. Heb ik nu een verkeerd beeld van wat een thema is? Ook in de commentaren hoor ik er weinig over. Ik ben ook benieuwd hoe de coach straks de verhalen hierop beoordeelt en hoe ze de opdracht bedoelde.
Ik snap wat je bedoelt…
Lid sinds
3 maanden 2 wekenRol
Ik snap wat je bedoelt. Misschien was de opdracht een beetje ongelukkig uitgedrukt. De brievenbus was dan misschien geen thema, maar een aanzet tot het aansnijden van een thema (naar keuze). Ik las verhalen over eenzaamheid, familie, kinderlijke verwondering, een veranderende wereld etc.
Oeps! Snel aangepast. Tja,…
Lid sinds
4 jaar 10 maandenRol
Oeps! Snel aangepast.
Tja, het kan natuurlijk ook gewoon een foutje zijn. Misschien zoek ik er te veel achter.
Sorry voor de verwarring die…
Lid sinds
18 jaar 11 maandenRol
Sorry voor de verwarring die het oplevert. Een kwestie van interpretatie van het woord thema. Misschien ligt het aan mijn Franstalige achtergrond? Een theme in een lied is een essentieel element dat herhaald wordt. De vijf ideeën is een manier om origineler te zijn en niet te kiezen wat voor de hand is.